Kysyttävää rippikoulusta?

Yhteisen kasvatustyön yhteyshenkilöt ja seurakuntien rippikouluvastaavat auttavat kaikissa rippikouluilmoittautumiseen, osallistumiseen ja käytännön asioihin liittyvissä kysymyksissä.

Punaisiin tennareihin ja farkkuihin pukeutunut henkilö istuu laiturin reunalla.

Ilmoittautumiseen liittyvät asiat

Turun ja Kaarinan seurakuntayhtymä, Yhteinen kasvatustyö
Käyntiosoite: Eerikinkatu 3 A, 5. kerros
Postiosoite: PL 922, 20101 Turku

Yhteyshenkilö:

Ryhmäjaot, osallistumiset ja käytännön asiat

Henrikinseurakunta
Marko Mäenpää, johtava nuorisotyönohjaaja, 040 341 7587, marko.maenpaa@evl.fi

Kaarinan seurakunta
Jens Salama, vastaava nuorisotyönohjaaja, 040 341 7584, jens.salama@evl.fi 

Katariinanseurakunta
Elina Ahopelto, nuorisotyönohjaaja, 040 341 7484, elina.s.ahopelto@evl.fi 

Maarian seurakunta
Niina Kilpeläinen, seurakuntapastori, 040 341 7677, niina.kilpelainen@evl.fi
Tuomo Marjamäki, johtava nuorisotyönohjaaja, 040 341 7146, tuomo.marjamaki@evl.fi

Martinseurakunta
Hannele Lund, johtava nuorisotyönohjaaja, 040 341 7386, hannele.lund@evl.fi
Saara Palmunen, kappalainen, 040 341 7670, saara.palmunen@evl.fi

Mikaelinseurakunta 
Arno Heinonen, nuorisotyönohjaaja, 040 341 7403, arno.heinonen@evl.fi 

Paattisten seurakunta
Matias Kontulainen, seurakuntapastori, 040 341 7637, matias.kontulainen@evl.fi

Piikkiön seurakunta
Martti Haltia, seurakuntapastori, 040 341 7727, martti.haltia@evl.fi 

Tuomiokirkkoseurakunta 
Tommi Santala, nuorisotyönohjaaja, 040 341 7300, tommi.santala@evl.fi

Åbo svenska församling
Laura Kota-aho, ungdomsarbetsledare, 040 341 7464, laura.kota-aho@evl.fi

Erityisen tuen rippikoulut
Pertti Arola, kehitysvammatyön pappi, 050 570 2656, pertti.arola@evl.fi
Tarja Muurinen, diakoni, 040 341 7280, tarja.muurinen@evl.fi

Järjestöjen yhteystiedot

Turun NMKY – YMCA Turku (Linkki johtaa ulkopuoliselle sivustolle ja aukeaa uudessa ikkunassa.)
Mika Wallin, nuorisosihteeri, 050 597 6030, mika.wallin@ymca.fi
Ilpo Lahdenkauppi, järjestötoiminnanjohtaja, 050 344 7720, ilpo.lahdenkauppi@ymca.fi

Partio
Partiotoimisto, Läntinen Pitkäkatu 13, 20100 Turku
050 312 9420