Ota yhteyttä!

Yleiset vaaliasiat:

  • Tuija Alihaanperä, projektitiedottaja
    puh. 040 3417 200
    tuija.alihaanpera@evl.fi
     
  • Hanna Lehto, keskusrekisterin johtaja
    hanna.lehto@evl.fi
     
  • Turun ja Kaarinan seurakuntayhtymän keskusrekisteri

    Käyntiosoite: Eerikinkatu 3, 20100 Turku
    Postiosoite: PL 922, 20101 Turku
    Puh. 040 3417 111
    fax: (02) 2617 301
    Avoinna arkisin ma–pe klo 8–15.45

Henrikinseurakunta

  • kirkkoherra Heikki Mäntylä, heikki.mantyla@evl.fi, 040 341 7278
  • vaalilautakunnan sihteeri, kappalainen Toni Pätsi, toni.patsi@evl.fi, 040 341 7378
  • vs. seurakuntapastori Tiinakaisa Honkasalo, tiinakaisa.honkasalo@evl.fi, 040 341 7166 (vaaliviestintä)

Kaarinan seurakunta

  • vaalilautakunnan pj, kirkkoherra Ville Niittynen, ville.niittynen@evl.fi, 040 341 7196
  • vaalilautakunnan sihteeri, kappalainen Tatu Kuoppala, tatu.kuoppala@evl.fi, 040 341 7176

Katariinanseurakunta

  • kirkkoherra Leena Kairavuo, leena.kairavuo@evl.fi, 040 341 7216
  • vaalilautakunnan sihteeri, kappalainen Outi Toljamo, outi.toljamo@evl.fi, 040 341 7134

Maarian seurakunta

  • kirkkoherra Katri Rinne, katri.k.rinne@evl.fi, 040 341 7259
  • vaalilautakunnan sihteeri, kappalainen Jari Laaksonen, jari.laaksonen@evl.fi, 040 341 7126

Martinseurakunta

  • kirkkoherra Tuomo Norvasuo, tuomo.norvasuo@evl.fi, 040 341 7277
  • vaalilautakunnan sihteeri Tuomas Vaura, tuomas.vaura@evl.fi

Mikaelinseurakunta

  • kirkkoherra Jouni Lehikoinen, jouni.lehikoinen@evl.fi, 040 341 7234
  • vaalilautakunnan sihteeri, seurakuntasihteeri Katriina Kosola, katriina.kosola@evl.f, 040 341 7290

Paattisten seurakunta

  • kirkkoherra Jukka Järvensivu, jukka.jarvensivu@evl.fi, 040 341 7369
  • vaalilautakunnan sihteeri, nuoriso- ja diakoniatyöntekijä Tanja Jylhävuori, tanja.jylhavuori@evl.f, 040 341 7370

Piikkiön seurakunta

  • kirkkoherra Merja Hermonen, merja.hermonen@evl.fi, 040 341 7723
  • vaalilautakunnan sihteeri, kappalainen Antti Ijäs, antti.ijas@evl.fi, 040 341 7712
  • seurakuntapastori Mikko Nieminen, mikko.nieminen@evl.fi, 040 341 7727 (vaaliviestintä)

Tuomiokirkkoseurakunta

  • tuomiorovasti Heimo Rinne, heimo.rinne@evl.fi, 040 341 7225
  • vaalilautakunnan sihteeri sihteeri, vt. kappalainen Milla Mäkitalo, milla.makitalo@evl.fi, 040 341 7579

Åbo svenska församling

  • kirkkoherra Mia Bäck, mia.back@evl.fi, 040 341 7466
  • vaalilautakunnan sihteeri Annika Niemelä, annika.niemela@evl.fi, 040 341 7469
  • tiedotussihteeri Tove Peltoniemi, tove.peltoniemi@evl.fi, 040 341 7458 (vaaliviestintä)