Ota yhteyttä!

Yleiset vaaliasiat:

  • Tuija Alihaanperä, projektitiedottaja
    puh. 040 3417 200
    tuija.alihaanpera@evl.fi
    vaalit.turkujakaarina@evl.fi
     
  • Hanna Lehto, keskusrekisterin johtaja
    hanna.lehto@evl.fi
     
  • Turun ja Kaarinan seurakuntayhtymän keskusrekisteri

    Käyntiosoite: Eerikinkatu 3, 20100 Turku
    Postiosoite: PL 922, 20101 Turku
    Puh. 040 3417 111
    fax: (02) 2617 301
    Avoinna arkisin ma–pe klo 8–15.45

Henrikinseurakunta

  • kirkkoherra Heikki Mäntylä, heikki.mantyla@evl.fi, 040 341 7278
  • vaalilautakunnan sihteeri Anna-Kaisa Kallio, anna-kaisa.kallio@evl.fi, 040 341 7356
  • vs. seurakuntapastori Tiinakaisa Honkasalo, tiinakaisa.honkasalo@evl.fi, 040 341 7166 (vaaliviestintä)

Kaarinan seurakunta

  • kirkkoherra Ville Niittynen, ville.niittynen@evl.fi, 040 341 7196

Katariinanseurakunta

  • kirkkoherra Leena Kairavuo, leena.kairavuo@evl.fi, 040 341 7216
  • kappalainen Outi Toljamo, outi.toljamo@evl.fi, 040 341 7134
  • seurakuntasihteeri Katri Lautjärvi, katri.lautjarvi@evl.fi, 040 341 7350

Maarian seurakunta

  • kirkkoherra Katri Rinne, katri.k.rinne@evl.fi, 040 341 7259

Martinseurakunta

  • kirkkoherra Tuomo Norvasuo, tuomo.norvasuo@evl.fi, 040 341 7277

Mikaelinseurakunta

  • kirkkoherra Jouni Lehikoinen, jouni.lehikoinen@evl.fi, 040 341 7234

Paattisten seurakunta

  • kirkkoherra Jukka Järvensivu, jukka.jarvensivu@evl.fi, 040 341 7369

Piikkiön seurakunta

  • kirkkoherra Merja Hermonen, merja.hermonen@evl.fi, 040 341 7723
  • kappalainen Antti Ijäs, antti.ijas@evl.fi, 040 341 7712 (vaalipöytäkirja-asiat)
  • seurakuntapastori Mikko Nieminen, mikko.nieminen@evl.fi, 040 341 7727 (vaaliviestintä)

Tuomiokirkkoseurakunta

  • tuomiorovasti Heimo Rinne, heimo.rinne@evl.fi, 040 341 7225

Åbo svenska församling

  • kirkkoherra Mia Bäck, mia.back@evl.fi, 040 341 7466
  • vaalilautakunnan sihteeri Annika Niemelä, annika.niemela@evl.fi, 040 341 7469
  • tiedotussihteeri Tove Peltoniemi, tove.peltoniemi@evl.fi, 040 341 7458