Hyppää sisältöön

Ota yhteyttä!

Yleiset vaaliasiat:

Minttu Väisänen, vaalikoordinaattori
puh. 040 3417 206
minttu.vaisanen@evl.fi

Turun ja Kaarinan seurakuntayhtymän keskusrekisteri
Käyntiosoite: Eerikinkatu 3, 20100 Turku
Postiosoite: PL 922, 20101 Turku
Puh. 040 3417 111
Avoinna arkisin ma–pe klo 9–14

Henrikinseurakunta

  • kirkkoherra Pauliina Uhinki-Suominen, pauliina.uhinki-suominen@evl.fi, 040 341 7278
  • vaalilautakunnan sihteeri Toni Pätsi, toni.patsi@evl.fi, 040 341 7378

Kaarinan seurakunta

  • kirkkoherra Ville Niittynen, ville.niittynen@evl.fi, 040 341 7196
  • vaalilautakunnan sihteeri Kalle Toivo, kalle.toivo@evl.fi, 040 341 7186

Katariinanseurakunta

  • kirkkoherra Leena Kairavuo, leena.kairavuo@evl.fi, 040 341 7216
  • vaalilautakunnan sihteeri Outi Toljamo, outi.toljamo@evl.fi, 040 341 7134

Maarian seurakunta

  • kirkkoherra Laura Maria Latikka, laura.latikka@evl.fi, 040 341 7259
  • vaalilautakunnan sihteeri Jari Laaksonen, jari.laaksonen@evl.fi, 040 341 7126

Martinseurakunta

  • kirkkoherra Tuomo Norvasuo, tuomo.norvasuo@evl.fi, 040 341 7277
  • vaalilautakunnan sihteeri Seppo Riihimäki, seppo.riihimaki@evl.fi, 040 341 7123

Mikaelinseurakunta

  • kirkkoherra Jouni Lehikoinen, jouni.lehikoinen@evl.fi, 040 341 7234
  • vaalilautakunnan sihteeri Katriina Kosola, katriina.kosola@evl.fi, 040 341 7290

Paattisten seurakunta

  • kirkkoherra Jukka Järvensivu, jukka.jarvensivu@evl.fi, 040 341 7369
  • vaalilautakunnan sihteeri Matias Kontulainen, matias.kontulainen@evl.fi, 040 341 7637

Piikkiön seurakunta

  • vt.kirkkoherra Antti Ijäs, antti.ijas@evl.fi, 040 341 7712 
  • vaalilautakunnan sihteeri vt.kirkkoherra Antti Ijäs, antti.ijas@evl.fi, 040 341 7712

Tuomiokirkkoseurakunta

  • tuomiorovasti Aulikki Mäkinen aulikki.makinen@evl.fi, 040 341 7225
  • vaalilautakunnan sihteeri Miika Ahola, miika.ahola@evl.fi, 040 341 7591

Åbo svenska församling

  • kirkkoherra Mia Bäck, mia.back@evl.fi, 040 341 7466
  • vaalilautakunnan sihteeri Malena Björkgren, malena.bjorkgren@evl.fi, 040 341 7461
  • tiedotussihteeri Tove Peltoniemi, tove.peltoniemi@evl.fi, 040 341 7458 (vaaliviestintä)