Rippikouluvastaavien yhteystiedot

Kysyttävää rippikoulusta? Seurakuntien yhteyshenkilöt auttavat kaikissa rippikouluilmoittautumiseen, osallistumiseen ja käytännön asioihin liittyvissä kysymyksissä.

Riparilaisten kädet kannon päällä

Ilmoittautumiseen liittyvät asiat

Turun ja Kaarinan seurakuntayhtymä, Kasvatusasiainkeskus
Hoppela Johanna, toimistosihteeri, 040 341 7220 (virastoaikana), johanna.hoppela@evl.fi
Käyntiosoite: Eerikinkatu 3 A, 5. kerros
Postiosoite: PL 922, 20101 Turku

Ryhmäjaot, osallistumiset ja käytännön asiat

Henrikinseurakunta
Mäenpää Marko, johtava nuorisotyönohjaaja, 040 341 7587, marko.maenpaa@evl.fi

Kaarinan seurakunta
Hamarila Minna, johtava nuorisotyönohjaaja, 040 341 7175, minna.hamarila@evl.fi 

Katariinanseurakunta
Heikkonen Taru, johtava nuorisotyönohjaaja, 040 341 7482, taru.heikkonen@evl.fi 

Maarian seurakunta
Orenius Anna, seurakuntapastori, 040 341 7145, anna.orenius@evl.fi
Marjamäki Tuomo, johtava nuorisotyönohjaaja, 040 341 7146, tuomo.marjamaki@evl.fi
 

Martin seurakunta
Lund Hannele, johtava nuorisotyönohjaaja, 040 341 7386, hannele.lund@evl.fi
Flinck Sofia, rippikoulutyön projektipappi, 040 341 7421, sofia.flinck@evl.fi

Mikaelinseurakunta 
Tynkkynen Kari, nuorisotyönohjaaja, 040 341 7397, kari.tynkkynen@evl.fi 

Paattisten seurakunta
Heikkinen Menni, seurakuntapastori, 040 341 7637, menni.heikkinen@evl.fi

Piikkiön seurakunta
Nieminen Mikko, seurakuntapastori, 040 341 7727, mikko.nieminen@evl.fi

Tuomiokirkkoseurakunta 
Eriksson Peter, seurakuntapastori, 040 341 7192, peter.eriksson@evl.fi
Santala Tommi, nuorisotyönohjaaja, 040 341 7300, tommi.santala@evl.fi

Åbo svenska församling
Bäck Mia, pastor, 040 341 7466, mia.back@evl.fi

Erityisrippikoulut
Arola Pertti, kehitysvammatyön pappi, 050 570 2656, pertti.arola@evl.fi
Muurinen Tarja, kehitysvammaistyön diakoni, 040 341 7280, tarja.muurinen@evl.fi

Järjestöjen yhteystiedot

NMKY
Lahdenkauppi Ilpo, järjestötoiminnan johtaja, 050 344 7720, ilpo.lahdenkauppi@ymca.fi
www.nmky.fi

Partiotoimisto
Tietoa partiorippileiristä: www.partioripari.fi 
Läntinen Pitkäkatu 13, 20100 TURKU
050 312 9420