Kysyttävää rippikoulusta?

Yhteisen kasvatustyön yhteyshenkilöt ja seurakuntien rippikouluvastaavat auttavat kaikissa rippikouluilmoittautumiseen, osallistumiseen ja käytännön asioihin liittyvissä kysymyksissä.

Tytön jalat roikkuvat laiturilta. Kuvituskuva.

Ilmoittautumiseen liittyvät asiat

Turun ja Kaarinan seurakuntayhtymä, Yhteinen kasvatustyö
Käyntiosoite: Eerikinkatu 3 A, 5. kerros
Postiosoite: PL 922, 20101 Turku

Yhteyshenkilöt:

Ryhmäjaot, osallistumiset ja käytännön asiat

Henrikinseurakunta
Marko Mäenpää, johtava nuorisotyönohjaaja, 040 341 7587, marko.maenpaa@evl.fi

Kaarinan seurakunta
Henri Kesti, kappalainen, 040 341 7434, henri.kesti@evl.fi 

Katariinanseurakunta
Elina Ahopelto, nuorisotyönohjaaja, 040 341 7484, elina.s.ahopelto@evl.fi 

Maarian seurakunta
Anna Orenius, seurakuntapastori, 040 341 7145, anna.orenius@evl.fi
Tuomo Marjamäki, johtava nuorisotyönohjaaja, 040 341 7146, tuomo.marjamaki@evl.fi

Martinseurakunta
Hannele Lund, johtava nuorisotyönohjaaja, 040 341 7386, hannele.lund@evl.fi
Sofia Flinck, rippikoulutyön projektipappi, 040 341 7421, sofia.flinck@evl.fi

Mikaelinseurakunta 
Arno Heinonen, nuorisotyönohjaaja, 040 341 7403, arno.heinonen@evl.fi 

Paattisten seurakunta
Menni Heikkinen, seurakuntapastori, 040 341 7637, menni.heikkinen@evl.fi

Piikkiön seurakunta
Riikka Saloranta, nuorisotyönohjaaja, 040 341 7719, riikka.saloranta@evl.fi

Tuomiokirkkoseurakunta 
PeterEriksson, seurakuntapastori, 040 341 7192, peter.eriksson@evl.fi
Tommi Santala, nuorisotyönohjaaja, 040 341 7300, tommi.santala@evl.fi

Åbo svenska församling
Laura Kota-aho, ungdomsarbetsledare, 040 341 7464, laura.kota-aho@evl.fi

Erityisrippikoulut
Pertti Arola, kehitysvammatyön pappi, 050 570 2656, pertti.arola@evl.fi
Tarja Muurinen, kehitysvammaistyön diakoni, 040 341 7280, tarja.muurinen@evl.fi

Järjestöjen yhteystiedot

Turun NMKY – YMCA Turku (Linkki johtaa ulkopuoliselle sivustolle ja aukeaa uudessa ikkunassa.)
Mika Wallin, nuorisosihteeri, 050 597 6030, mika.wallin@ymca.fi
Ilpo Lahdenkauppi, järjestötoiminnanjohtaja, 050 344 7720, ilpo.lahdenkauppi@ymca.fi

Partio
Partiotoimisto, Läntinen Pitkäkatu 13, 20100 Turku
050 312 9420