Seurakuntaneuvoston tehtävä

Seurakuntaneuvosto johtaa yhdessä kirkkoherran kanssa seurakunnan toimintaa ja edistää sen hengellistä elämää. Seurakuntaneuvosto päättää niiden varojen käytöstä, jotka yksittäiselle seurakunnalle osoitetaan seurakuntayhtymän talousarviossa, sekä antaa lausuntoja yhteiselle kirkkovaltuustolle sen päätettävistä asioista.

Martinseurakunnan seurakuntaneuvosto 2015-2018:

Tuomo Norvasuo , khra, puheenjohtaja, puh. 040 341 7277, tuomo.norvasuo@evl.fi

Engbom, Kaj

Fredriksson Liisa, p. 040 741 2025, liisa.fredriksson@fimnet.fi

Kantola Mauri, p. 040 778 5372

Kiviö Anna-Liisa, p. 040 824 6705, kivioannaliisa@gmail.com

Muurinen Seppo, p. 040 076 3822, muurinens@gmail.com                           

Grönberg Kirsti, p. 040 514 1419, kirsti.gronberg@pp1.inet.fi

Laine Jukka, p. 040 585 5201,   jukka.laine@turku.fi

Rauti Siro, p . 040 753 3296, siro@linnavuorenerakeskus.fi ,   siro@rauti.info

Tarvainen Essi, p. 040 534 3664, essi.tarvainen@turku.fi

Ansas Heidi, p. 040 544 3060, heidi.ansas@ansas.fi

Itähaarla Anni, p. 040 745 5411, anni.itahaarla@utu.fi

Liitola Markku, p. 040 589 9120, markku.liitola@koruliitola.fi

Saarela Pekka, p. 040 051 4379,   saarelapekka@gmail.com

Pelander Tuomo

 

 

Hannu Jaatinen, sihteeri, puh. 040 341 7124 , hannu.jaatinen@evl.fi

 

 

Martinseurakunnan seurakuntaneuvosto Sinapin leirikeskuksessa syksyllä 2016
Martinseurakunnan seurakuntaneuvosto Sinapin leirikeskuksessa syksyllä 2016

Ota yhteyttä

Hannu Jaatinen
kappalainen
Martinseurakunta
 
Tuomo Norvasuo
kirkkoherra
Martinseurakunta